Metsa müük

Allolevast kokkuvõttest leiate informatsiooni, kuidas saada metsa müügilt parim hind ning millised protsessid kaasnevad metsa müügitehinguga. Kui teil on jätkuvalt küsimusi, võite meile julgelt kirjutada, vastame teile alati esimesel võimalusel.

Kuidas saada metsa müügil kinnistu eest parim hind?

Metsa müük ning kõik sellega kaasnev, ei pea olema ilmtingimata keeruline ning pikaajaline protsess ainult sellepärast, et tehingu väärtus võib olla üsna kõrge. Müües metsakinnistut, on tegu enamasti tavalise kinnisvara või kinnisasja tehinguga ning valides selleks kvalifitseeritud partnerid, on tegu lihtsa ning läbipaistva protsessiga.

Kui te soovite saada metsa müügilt parima hinna, on selleks suurim eeldus, et te leiate õige ostja, kes just seda kinnistut tahab. Selleks on aga mitmeid võimalusi.

Metsa müük otse metsafirmale

Meie kogemusel saate parima hinna, kui leiate teie kinnistust enim huvitatud metsafirma, või investori, kes just seda kõnealust kinnistut osta soovib. Selleks, tuleb teil küsida hinnapakkumised võimalikult paljudelt metsafirmadelt, et saad adekvaatne ning üldiselt parim ülevaade.

Metsafirmade nimistud leiate näiteks neti.ee kataloogist või läbi Google'i otsingu. Kuna metsafirmasid on palju, tasub vajuda pisut kannatust ning koguda pakkumised võimalikult paljudelt metsafirmadelt. Kunagi ei tea, milline metsafirma võib just teie piirkonnas asuda, või kinnistust huvitatud olla.

Metsa müük metsaoksjonil

Kuigi, meie kogemusel on eelpoolmainitud meetod tulemuslikul, võib juhtuda, et leiate oma kinnistule parima osta just metsaoksjonilt. Müües metsa oksjonil, peate arvestama, et metsaoksjoni pidajale minev vahendustasu jääb teie, ehk müüja kanda. Kui teie kinnistu on keskmisest kallim, ei ole see majanduslikult kõige kasumlikum variant. Keskmiselt jäävad metsaoksjonite pidajate vahendustasud 5-8% vahele, samal ajal, kui te müüksite oma metsakinnistu kasvõi läbi metsavahendaja mõnele metsafirmale, kannaks selle vahendustasu metsafirma, mitte kinnistu müüja. Nagu öeldud, on suuremate summade ning kinnistu maksumuse juures kindlasti otstarbekam küsida pakkumised ennem metsafirmadelt, või äärmisel juhul panna kinnistu oksjonile koos piirhinnaga (kus piirhinnaks on parim metsafirmalt saadud hinnapakkumine), mis tähendab, et võite kokkuvõttes saada potensiaalselt parima pakkumise.

Kuidas kujuneb metsa hind?

Metsa hind kujuneb erinevate faktorite alusel, mis kokku moodustavadki metsa hinna. Nendest tähtsaimateks on metsakinnistu suurus, puistu liigiline koosseis, metsa vanus, aluspinna boniteet, kinnistu ligipääsetavus ning lisaks erinevad muud väiksemad faktorid. Selleks, et saada teada oma metsa hind, võite pöörduda nii metsafirmade, kui ka vabakutseliste metsandusspetsialistide poole.

Lisaks metsafirmadele, saate metsa hindamisel abi ka teile lähimalasuvast metsaühistust või metsaseltsist. Samuti nõustab metsaomanikke erametsakesus või mõnel juhul isegi RMK.

Kui teil on metsa müügi kohta küsimusi, või vajate lihtsalt asjatundlikku nõuannet, võtke meiega julgelt ühendust ning vastame teie küsimustele, või viime kokku oma valdkonna spetsialistiga.

Mida veel metsa müügi puhul teadma peaks?

Lisaks juba eelpool väljatoodud asjaoludele peaksite ennem metsa müümist tutvuma erinevate makse puudutavate tingimustega. Lugege pikemat ning täpsemat kokkuvõtet metsa müümisest erametsaseltsi kodulehelt: metsa müük. Lisaks võite vaadata ka põnevat kokkuvõtet, kuidas kujuneb metsa hind. Kui teil on ikkagi tekkinud küsimusi, mis puudutab metsa müüki või muid metsandusalaseid väljakutseid, võtke meiega ühendust juba täna.

Raieteatis


Aitame teil taotleda raieteatist, samuti koostada raietööde plaane ning kooskõlastada need Keskkonnaametiga. Kui teil tekkis küsimusi, võtke meiega ühendust läbi Kontaktivormi!